Motywacja do odchudzania

Motywacja to kluczowy element każdego procesu odchudzania – bez niej już na starcie się poddałyśmy i o efekcie możemy zapomnieć! Oczywiście często to właśnie na początku mamy sporo motywacji, która z czasem gdzieś ucieka i znika całkowicie… Co zrobić, aby być ciągle zmotywowanym i dążyć wytrwale do zamierzonego celu? Poniżej przedstawiamy kilka sposobów na motywację podczas odchudzania. Najlepiej wykorzystać wszystkie!

  1. Jasno określony plan działania

Zanim zaczniesz się odchudzać, musisz koniecznie zaplanować sobie jak będzie to wszystko wyglądało. Najlepiej już wcześniej określić dokładnie – ile chcesz schudnąć i w jakim czasie – tutaj ważne jest realne nastawienie np. 4 kilogramy w miesiąc. Właśnie, daj sobie najpierw miesiąc na wprowadzenie zmian – zobaczysz, że już po około 2 tygodniach przyzwyczaisz się do nowego życia tj. nowej diety i aktywności fizycznej. Zaplanuj również swoje codzienne posiłki, ustal czego nie będziesz jeść przez ten czas (na początek możesz ograniczyć słodycze aż do ich całkowitego wyeliminowania) – wprowadzaj zmiany stopniowo! Kolej na ćwiczenia – musisz także zaplanować kiedy i gdzie będziesz ćwiczyć – w domu czy na siłowni? Pamiętaj o regularności – treningi powinny się odbywać min. 3 razy w tygodniu.

  1. Towarzysz odchudzania lub grupa wsparcia

Dobrym pomysłem jest wspólne odchudzanie i wzajemne motywowanie się – możesz odchudzać się z chłopakiem, z przyjaciółką, z siostrą lub z mamą J Zawsze łatwiej jest wtedy, bo gdy Ty nie będziesz mieć ochoty – ta druga osoba z pewnością szybko Cię zmotywuje. Jeśli natomiast nie masz takiej osoby, to możesz poszukać w internecie jakiegoś forum czy bloga, na którym inne osoby odchudzające się będą Cię wspierać i motywować w trudnych momentach J A może akurat trafi się na forum ktoś z Twojego miasta lub z okolicy? I w taki sposób zyskasz towarzysza w tym boju o lepszy i zdrowszy wygląd?

  1. Ważny powód, o którym codziennie będziesz myśleć!

Dobrze się zastanów – po co właściwie chcesz się odchudzać? Kwestie zdrowotne są oczywiste, ale pomyśl jak zmieni się Twoje życie i Twoje samopoczucie, gdy zrzucisz te zbędne kilogramy? Przede wszystkim robisz to dla siebie, ale motywujące jest również jakieś wydarzenie z przyszłości np. ślub, spotkanie klasowe po latach, spotkanie z dawną miłością, wakacje itp.