Jakie ćwiczenia na płaski brzuch?

Kto z nas nie marzy o płaskim i umięśnionym brzuchu pozbawionym nadmiaru tłuszczyku i tzw. oponki? Pytanie – jak to osiągnąć i to w krótkim czasie? Otóż nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ to zależy głównie od tego jaką mamy nadwagę. Jeśli mamy do zrzucenia sporą ilość dodatkowych kilogramów, to na początek musimy wziąć się za ćwiczenia kardio! Robienie brzuszków tutaj nic nam nie da – aby wyrzeźbić mięśnie brzucha, najpierw oponka i tłuszczyk muszą zniknąć!

Przykłady ćwiczeń kardio: spacery, bieganie, jazda na rowerze, basen, marszobieg, aerobik – czyli wszystkie te aktywności, przy których trzeba się poruszać i zmęczyćJ Gdy już zrzucimy odpowiednią ilość kilogramów, możemy zabrać się za mięśnie brzucha.

Poniżej przedstawiamy skuteczne ćwiczenia na płaski brzuch, które wykonywane systematycznie, w krótkim czasie pomogą osiągnąć zamierzony cel, a więc płaski i umięśniony brzuch. Pamiętaj o ćwiczeniach rozciągających przed każdym treningiem oraz o regularności (min. 3 razy w tygodniu!).

  1. Skrętoskłony

Połóż się na macie i ułóż ręce za głową. Zginaj tułów kierując lewę ramię do prawego kolana. Ćwiczenie doskonale wyrzeźbi boczne partie mięśni brzucha. Zmieniaj ręce – wykonaj 30 powtórzeń w 3 seriach.

  1. Nożyce pionowe

Połóż się na macie i ręce ułóż wzdłuż tułowia. Oderwij barki od ziemi i wykonuj szybkie ruchy nożyc w pionie. Nie dotykaj nogami powierzchni! Wykonaj 30 powtórzeń w 3 seriach.

  1. Unoszenie nóg i ramion jednocześnie

Połóż się na podłodze i połóż ręce za głową wyprostowane. Zablokuj stawy w łokciach i stawy kolanowe. Unoś jednocześnie ramiona i nogi tak, dotknąć dłońmi palców stóp. Wykonaj 10 powtórzeń.

  1. Deska tzw. plank

Zaczynamy od pozycji jak do męskiej pompki – ręce powinny być na szerokości ramion, stopy na szerokości barków, proste plecy i wciągnięty brzuch. Wytrzymaj przez minutę w takiej pozycji. Odpocznij i powtórz całość 3 razy.

  1. Nożyce poziome

Połóż się wygodnie na plecach na macie. Ręce ułóż skrzyżowane za głową, podnieś lekko tułów. Wyprostuj nogi, zablokuj stawy kolanowe i unieś lekko nogi. Wykonaj szybko nożyce poziome – lewa noga powinna być raz na górze, raz na dole. Wykonaj 30 powtórzeń w 3 seriach. Pamiętaj by nogi były cały czas w powietrzu!a